Menu

Ne všechno co jste slyšeli o padání vlasů je skutečně pravda

O vypadávání vlasů a jeho příčinách koluje mezi lidmi mnoho mylných představ a pověr. Existuje tolik babských povídaček a výmyslů, že může být obtížné oddělit fakta od fikce. Jak tedy poznat, která fakta o vypadávání vlasů jsou pravdivá?

Ne všechno co jste slyšeli o padání vlasů je skutečně pravda

Vlasy rostou rychleji a méně padají, když je ostříháte
NEPRAVDA: Stříhání ovlivňuje pouze samotný vlas, nikoli folikul, který je zodpovědný za růst a předčasné vypadávání. Když se ostříháte, budou vaše vlasy vypadat lépe a zdravěji, ale na nový růst nebo vypadávání to nemá žádný vliv.

Mastné vlasy padají více
PRAVDA: Když vaše pokožka hlavy produkuje příliš mnoho mazu a vy se jej nezbavujete, může se stát, že vám bude vypadávat více vlasů, jelikož maz může ucpat folikul.

Každodenní mytí vlasů způsobuje jejich větší vypadávání
NEPRAVDA: Nejenže to není pravda, ale ve skutečnosti je to úplně naopak! Pokud máte pocit, že se vám vlasy příliš mastí, je lepší si je denně umýt, aby přebytečný maz neblokoval folikuly. Vždy se však ujistěte, že používáte šampony, které nedráždí pokožku hlavy.

Úzkost a stres ovlivňují vypadávání vlasů
PRAVDA: Nadměrný stres je spojován s vypadáváním vlasů. Pokud si všimnete, že vám vypadává hodně vlasů, může to ve vás vzbuzovat úzkost a stres, což způsobí ještě rychlejší vypadávání. Je zcela normální, pokud vám vypadne 50 až 100 vlasů denně. Pokud je to však více, je lepší se poradit s odborníky.

Rozčesávání mokrých vlasů podporuje padání vlasů
NEPRAVDA: Pokud vlasy češete či kartáčujete v době kdy jsou mokré, mají větší tendenci se štěpit, což vypadá, že vám jich vypadává více, ale není to pravda. Během česání se na kartáči zachytí i vlasy, které se stejně chystají vypadnout, takže to vypadá, že jich vypadlo více, ale ve skutečnosti padají stále stejně.

Alkohol a cigarety zhoršují padání vlasů
PRAVDA: Naše zlozvyky mají na vlasy větší vliv, než si myslíme. Kromě toho, že škodí vašemu fyzickému zdraví, mohou alkohol a kouření způsobit, že vaše vlasy ztratí vitalitu, a přispět k jejich poškození nebo vypadávání tím, že urychlují přirozený proces stárnutí vlasů. Pokud tedy máte obavy z plešatění, je lepší se těchto neřestí vyvarovat.

Zpět Vytisknout stránku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít