Menu

Šedivění nezpůsobuje jen stáří

Šedivé vlasy jsou momentálně in. Tedy šedivá barva na vlasech. Taková, co se po čase vymyje a vy máte zase své přírodní blond. Jenže dříve nebo později se vám ve vlasech objeví ta šeď, která už smýt nejde.

Šedivění nezpůsobuje jen stáří

Šedivějící vlasy jsou důsledkem různých faktorů, z nichž nejčastější je samozřejmě stárnutí. Tak, jak se s věkem mění pokožka, mění se i vlasy - ztrácí svoji barvu a šednou. Někdo má skvělou genetickou dispozici a postihne ho to v pokročilém věku, někdo najde svůj první šedivý vlas klidně už ve třiceti. My, obyvatelé střední Evropy patříme k těm, kdo začnou šedivět nejdříve (kolem 35. roku), protože máme bílou pleť. Pár let po nás to postihuje Asiaty a lidé s úplně tmavou pletí šediví až před padesátkou.


Kouření, stres i nemoc
To, kdy začnete šedivět konkrétně vy, můžete vypozorovat na svých rodičích. Jestli ale kouříte, můžete počítat, že vás změna postihne o něco dřív. Může za to nikotin, který snižuje produkci melaninu a ten zase může za tvorbu pigmentu a tím i za barvu vlasů. Také vleklý stres se může na vašich vlasech podepsat a urychlit jejich šedivění. Naštěstí případy, že někdo zešediví hrůzou během několika hodin, jsou známé jen z literatury, ve skutečnosti takhle rychle proces ztráty pigmentu ve vlasových buňkách nefunguje.


Také některé nemoci a zdravotní problémy mohou za předčasné šedivění, například chudokrevnost nebo autoimunitní porucha štítné žlázy. Šedivé vlasy mohou být také příznakem jiných, vzácnějších chorob (progerie neboli Hutchinsonův-Gilfordův syndrom, Wernerův syndrom, Downův syndrom nebo perniciózní anémie).

Šedivění můžete zastavit
Když vás šediny zastihnou dříve, dá se s tím něco dělat. Pomáhá změnit životní styl a odstranit rizikové faktory, tedy kouření, špatné stravovací návyky, jídelníček nacpat vitamíny, naučit se zvládat stres. Pokud však nepomůže ani to, můžete vyzkoušet také přípravky proti šedivění.

GR-7 picture 1

Přírodní a originální složení produktu GR-7 Professional dokáže šedivění zvrátit. Toto tonikum neobsahuje barvící směsi a jeho účinnost je založena pouze na správné výživě vlasů. Směs bylin, lopuchu, přesličky a dalších látek stimuluje vlasové folikuly, ve kterých se tvoří melanin - látka, která je zodpovědná za barvu vlasů. Šedé vlasy se pod vlivem melaninu vrací po několika týdnech aplikace zpět do původní barvy.

 

Alternativní příspěvky
Zpět Vytisknout stránku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít