Zpět

Šedivění nezpůsobuje jen stáří

Přidáno: 9. 12. 2019 10:00:00 Počet shlédnutí: 720

09 Prosinec 2019

Šedivé vlasy jsou momentálně in. Tedy šedivá barva na vlasech. Taková, co se po čase vymyje a vy máte zase své přírodní blond. Jenže dříve nebo později se vám ve vlasech objeví ta šeď, která už smýt nejde.

Šedivění nezpůsobuje jen stáří

Šedivějící vlasy jsou důsledkem různých faktorů, z nichž nejčastější je samozřejmě stárnutí. Tak, jak se s věkem mění pokožka, mění se i vlasy - ztrácí svoji barvu a šednou. Někdo má skvělou genetickou dispozici a postihne ho to v pokročilém věku, někdo najde svůj první šedivý vlas klidně už ve třiceti. My, obyvatelé střední Evropy patříme k těm, kdo začnou šedivět nejdříve (kolem 35. roku), protože máme bílou pleť. Pár let po nás to postihuje Asiaty a lidé s úplně tmavou pletí šediví až před padesátkou.


Kouření, stres i nemoc
To, kdy začnete šedivět konkrétně vy, můžete vypozorovat na svých rodičích. Jestli ale kouříte, můžete počítat, že vás změna postihne o něco dřív. Může za to nikotin, který snižuje produkci melaninu a ten zase může za tvorbu pigmentu a tím i za barvu vlasů. Také vleklý stres se může na vašich vlasech podepsat a urychlit jejich šedivění. Naštěstí případy, že někdo zešediví hrůzou během několika hodin, jsou známé jen z literatury, ve skutečnosti takhle rychle proces ztráty pigmentu ve vlasových buňkách nefunguje.


Také některé nemoci a zdravotní problémy mohou za předčasné šedivění, například chudokrevnost nebo autoimunitní porucha štítné žlázy. Šedivé vlasy mohou být také příznakem jiných, vzácnějších chorob (progerie neboli Hutchinsonův-Gilfordův syndrom, Wernerův syndrom, Downův syndrom nebo perniciózní anémie).

Šedivění můžete zastavit
Když vás šediny zastihnou dříve, dá se s tím něco dělat. Pomáhá změnit životní styl a odstranit rizikové faktory, tedy kouření, špatné stravovací návyky, jídelníček nacpat vitamíny, naučit se zvládat stres. Pokud však nepomůže ani to, můžete vyzkoušet také přípravky proti šedivění.

GR-7 picture 1

Přírodní a originální složení produktu GR-7 Professional dokáže šedivění zvrátit. Toto tonikum neobsahuje barvící směsi a jeho účinnost je založena pouze na správné výživě vlasů. Směs bylin, lopuchu, přesličky a dalších látek stimuluje vlasové folikuly, ve kterých se tvoří melanin - látka, která je zodpovědná za barvu vlasů. Šedé vlasy se pod vlivem melaninu vrací po několika týdnech aplikace zpět do původní barvy.

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení