Menu

Jak bojovat proti prvním šedinám?

Kdo by to neznal: Moment šoku, když v zrcadle vidíte šedivý vlas. Na věku často nezáleží. Protože ani ve dvacíti nejsou první šediny ničím neobvyklým. Předčasné šedivění souvisí s několika faktory. Je dobře, že existují nějaké tipy a triky, jak se těchto nevítaných šedin zbavit.

Jak bojovat proti prvním šedinám?

Když tělo přestane produkovat vlasové barvivo, může za to několik faktorů, hlavním je většinou genetika. Někdo najde šedivé vlasy na hlavě již ve 20 letech, jiný má ve stáří stále původní barvu vlasů. V průběhu let tělo produkuje stále méně pigmentu melaninu, který je zodpovědný za barvu vlasů. Tento stav je ovšem zcela normální.

Šediny se však často vyskytují i ​​u mladých lidí. Nespornými hlavními viníky jsou zde stres a nezdravá strava. První šedé vlasy se často objevují na spáncích nebo temeni hlavy. Namísto holistického barvení u kadeřníka existuje několik prostředků a tipů, jak rychle a snadno vrátit vlasy zpět na výsluní.

MASÁŽ HLAVY
Masáž hlavy pomůže šedivění vlasů oddálit či zpomalit, protože prokrvení pokožky zajišťuje lepší strukturu pokožky hlavy a posiluje vlasy. Pomáhá již pár minut denně. Pokud chcete ušetřit čas, spojte masáž hlavy s mytím vlasů. K tomuto účelu se výborně hodí Aplikační masážní kartáče, se kterými je mytí hlavy nejen snazší, ale také velmi příjemné. Vlasová pokožka je poté důkladně zbavena nečistot a mazu, je prokrvená, a nakonec je to dobré také pro duši.

Mytí vlasů s kartáčem

MÉNĚ STRESU
Stres sám o sobě šedivění vlasů nezpůsobuje, ale podporuje jeho rozvoj. Nejlepší způsob, jak snížit hladinu stresu, je cvičení, meditace nebo výše zmíněný masážní program. K rychlejšímu uklidnění pomáhají bylinné čaje, teplé koupele a občasný digitální detox.

DOPLNĚNÍ TĚCHTO VITAMINŮ

Nedostatek těchto vitamínů může předčasné šedivění rovněž způsobovat
1. Vitamín B5
Vitamíny skupiny B se nacházejí především v mase, avokádu, vejcích, banánech a celozrnných výrobcích a zajišťují regulovaný metabolismus ve vlasových koříncích. Pokud přijímáte příliš málo vitaminu B5, může se to projevit mimo jiné vypadáváním vlasů, ale také šedinami.

2. Vitamin D
Vitamín, který většina z nás zná v létě, jelikož tuto živinu přijímáme především ze slunce, a tedy i z vystavení pokožky jemu. Zejména v zimním období je proto důležité dodávat tělu dostatek vitamínu D ve formě doplňků stravy nebo stálým přísunem slunečního záření. Výsledek správného množství vitamínu D: zdravé kosti, silný imunitní systém a vlasy, které jsou silné a rychle rostou. Naopak, pokud trpíte neustálou únavou, suchými a lámavými vlasy a častými bolestmi svalů, může být vaše hladina vitaminu D příliš nízká. Nedostatečná produkce melaninu vede v dalším průběhu k šedivění vlasů.

3. Omega-3 mastné kyseliny
Vynecháváte v jídelníčku rybí pokrmy? Pak nemusí být dostatečně pokryta vaše přirozená potřeba nenasycených omega-3 mastných kyselin. Nicméně dobrá zpráva pro všechny příznivce ryb: obsahují totiž omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro naše vlasy a naše tělo obecně. Hrají hlavní roli hlavně pro buněčné membrány. Pokud ryby nejíte, můžete omega-3 mastné kyseliny pro lesklé a zdravé vlasy užívat také s řepkovým olejem, ořechy nebo lněným olejem.

4. Vitamin B12
Bez vitaminu B12 by naše krvetvorba nebyla možná tak, jak naše tělo potřebuje pro fungování všech životně důležitých procesů. Pokud trpíte nedostatkem vitamínu B12, může to v nejhorším případě vést až k anémii. Protože vitamín B12 tvoří červené krvinky a umožňuje buňkám růst a dělit se. Prvními příznaky anémie, tedy nedostatku vitaminu B12, může být neustálá únava, vyčerpání a závratě. Pokud vaše vlasy náhle začnou šedivět, může to být také důvodem nedostatku vitamínu B12. Přirozenou potřebu vitamínu B12 můžete pokrýt rybami, masem a mléčnými výrobky.

5. Měď
Měď je důležitá pro tvorbu melaninu, pigmentu, který určuje přirozenou barvu vlasů. Eumelanin je černohnědý pigment a feomelanin je červený pigment zodpovědný za zbarvení světlých blond, blond a zrzavých vlasů. Pokud během krátké doby hodně zhubnete, jste neustále unavení a máte malou chuť k jídlu, mohou to být příznaky nedostatku mědi. Jelikož, jak již bylo zmíněno, měď má velký význam pro tvorbu melaninu a tím i barvu vlasů, mohou šediny značit i příliš nízký obsah mědi. Tento nedostatek živin je však poměrně vzácný a obvykle je důsledkem nezdravé stravy nebo vážnějších organických onemocnění, jako jsou problémy s ledvinami nebo střevy. Každý, kdo jí rád ryby, ořechy, celozrnné výrobky a luštěniny, může samozřejmě regulovat obsah mědi prostřednictvím příjmu těchto potravin.

Pokud je Váš životní styl natolik hektický, že nemáte čas připravovat si výživově správné
pokrmy, můžete sáhnout také po doplňcích stravy, které výše zmíněné vitamíny a minerály obsahují.

Vitamínový komplex GR-7 HAIR SUPPORT má unikátní recepturu na trhu. Jedná se o vlasový doplněk stravy, který je svým složením ideální pro získání krásných a zdravých vlasů. Složení z přírodních složek, stopových prvků a vitamínů zajistí, že budou vaše vlasy silnější, zdravější a lesklejší. Používáním profesionálních doplňků na podporu růstu a proti vypadávání vlasů máte šanci se postarat o atraktivní účes bez šedin a o zdravou pokožku hlavy!

Náš tip: Vitamínový komplex GR-7 HAIR SUPPORT

vitamínový komplex HAIR SUPPORT

 

Alternativní příspěvky
Zpět Vytisknout stránku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít