Menu

TIPY, JAK MŮŽETE URYCHLIT RŮST VLASŮ

Pokud jste se nenarodili s vlasy jako Locika, pravděpodobně jste se sami sebe zeptali: "Jak rostou vlasy?" A obvykle následuje další (pravděpodobně důležitější dotaz): jak rostou vlasy rychleji? Vzhledem k rychlému světu, ve kterém žijeme, to dává smysl. Chceme instantní kávu, rychleschnoucí manikúru a chceme, aby naše vlasy rostly rychleji. Ale některé věci chtějí svůj čas a zahrnuje to také seznámení se s biologií vlasů. Pojďme se nyní podívat, co je třeba vědět o tom, jak vlasy rostou.

TIPY, JAK MŮŽETE URYCHLIT RŮST VLASŮ

 

JAK MOHOU VAŠE VLASY RŮST RYCHLEJI?
Proces čekání, až vám vyrostou vlasy, se může podobat sledování schnutí laku. Jinými slovy, pracně dlouhé a nudné. Naštěstí existuje mnoho odpovědí na otázku: „Jak urychlit růst vlasů? – většinu z nich lze udělat přímo doma!

ZBAVTE SE ROZŠTĚPENÝCH KONEČKŮ
Může to znít jako kontraproduktivní, ale ostříhání vlasů může ve skutečnosti pomoci je prodloužit. „Když se roztřepené konečky pravidelně stříhají, zabráníte vypadávání a poškození vlasů.

Pravidelné zastřihování tedy zlepšuje zdraví vlasů, zachovává lesk a objem hřívy.

Zastřižení konečků

STAREJTE SE O POKOŽKU HLAVY
Vstupenka k delším vlasům začíná u pokožky hlavy. Vlasy byste si měli začít umývat bezsulfátovým šamponem a kondicionérem, protože méně vysušují pokožku hlavy.

VYHNĚTE SE PŘÍLIŠ VELKÉMU TEPLU
Když používáte vysoušeč vlasů, nenastavujte teplotu vyšší než 230 °C. Doporučuje se také aplikovat tepelnou ochranu. Ale nejsou to jen vyhřívané stylingové nástroje, na které byste si měli dávat pozor. Měli byste také zvážit teplotu vody ve vaně nebo sprchování. Horká voda otevírá vlasové kutikuly a odstraňuje živiny (keratin, protein), zatímco vlažná voda dělá vlasy lesklé a zdravé.

UDĚLEJTE SI MASÁŽ POKOŽKY
Existuje důvod, proč jsou masážní přístroje na pokožku hlavy najednou všude: jsou podporovány vědou, aby stimulovaly růst vlasů.

Masáž pokožky hlavy je dobrý způsob, jak pokožku hlavy prokrvit, což stimuluje proces růstu vlasů. Nepotřebujete k tomu žádné luxusní přístroje. Můžete masírovat pokožku hlavy pomocí konečků prstů po dobu 10 minut.

Masáž hlavy

POUŽÍVEJTE VLASOVÁ SÉRA A OLEJE
Některá vlasová séra a oleje jsou tím nejbližším, co vám pomůže urychlit růst vlasů. Pravidelná aplikace přípravků pro podporu růstu vlasů účinně podpoří růst vlasů a sníží jejich vypadávání.

UŽÍVEJTE VITAMÍNY
Je to skvělý způsob, jak vlasy nasytit. Doporučuje se biotin, jeden z nejoblíbenějších vitamínů pro zdraví vlasů, jaký existuje.

Doporučují se také vitamíny B a E.

KOLIK ROSTOU VLASY ZA DEN?
Řím nebyl postaven za den a vaše vlasy také ne. Vlasy rostou o 0,03 - 0,045 mm za den, to liší člověk od člověka v závislosti na různých faktorech. Patří sem věk, genetika, typ vlasů a výživa.

JAKÉ JSOU 4 FÁZE RŮSTU VLASŮ?
Připravte se na rychlou lekci biologie: Čtyři fáze růstu vlasů se nazývají anagenní, katagenní, telogenní a exogenní fáze. Počínaje anagenní fází, což je „fáze růstu", protože vlasové folikuly aktivně rostou jako vlasový stvol. Tato fáze trvá nejdéle (asi čtyři až pět let).

Druhou fází je katagenní fáze neboli „přechodná" fáze. Tato fáze trvá jen asi dva až čtyři týdny, kdy se vlasový kořen oddělí od papily a přeruší přívod krve. Zhruba 3-4% vlasů zůstává v katagenu, během katagenního období se folikul zmenšuje, což vede ke ztrátě vlasů.

Všechna tato práce spouští telogenní fázi neboli „klidovou" fázi vlasů. Jakmile se přeruší přívod krve, postupně odumřelé vlasy nakonec odpadnou z pokožky hlavy. To může trvat od šesti týdnů do šesti měsíců.

A konečně, exogenní fáze je to, co způsobuje veškeré vypadávání vlasů. Je normální vypadnutí zhruba 50 až 150 vlasů denně.

Vitaminy na vlasy

V JAKÉM VĚKU SE RŮST VLASŮ ZASTAVÍ?
Růst vlasů je věčný proces. Ale to neznamená, že růst vlasů se s věkem nezpomaluje. Se stárnutím se množství aktivních folikulů snižuje, to ovlivňuje objem a množství vlasů.

Geneticky jsou vlasy naprogramovány tak, aby opakovaly růstový cyklus každých 7 let (někteří experti říkají, že se opakuje 24-25krát za život)

 

 

 

 

Alternativní příspěvky
Zpět Vytisknout stránku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít