Zpět

Co nejvíce poškozuje naše vlasy?

Přidáno: 13. 10. 2021 19:50:25 Počet shlédnutí: 31

13 Říjen 2021

Mnohdy k tomu dochází, aniž bychom to vůbec tušili. S příchodem chladného počasí začínají vycházet najevo „následky" léta – a to především na našich vlasech. Stále však ještě není pozdě na nápravu. Stačí se jenom zaměřit na to, co této koruně naší krásy nedělá vůbec dobře.

Co nejvíce poškozuje naše vlasy?

Vlasy poškozuje počasí – a to více, než si myslíte

Problémem je zejména UV záření, ale zapomínat nesmíme ani na vliv teploty nebo větru. A jak nám tyto elementy škodí? Vítr vlasy cuchá a zamotává, UV paprsky ničí jejich ochrannou vrstvu a postupně je vysušují a stejně v tomto ohledu působí i nízká teplota. Prudké slunce i mráz tedy oslabují nejenom vnitřní struktury vlasů, ale zasahují i jejich citlivé kořínky.

A něco podobného poznáte velmi rychle. Vlasy začnou vypadávat a ty ostatní budou vyrůstat pomaleji. A nejspíš ani nemusíme zmiňovat, že z poškozeného vlasového váčku nikdy nemohou vyrůst dostatečně silné a husté vlasy, jaké bychom si nejspíš představovali. Nečekejte proto, až vám počasí zasadí ještě další ránu a zaměřte se na regeneraci vlasů. A to právě teď, předtím, než se celá situace ještě zhorší.

Další faktory, které škodí vlasům

Tento výčet totiž zdaleka není kompletní. K negativně působícím faktorům se totiž v dnešní době přidává také všudypřítomný smog (který je během zimního období obzvláště aktuální) a toxiny přenášené vzduchem. Ty samozřejmě nejsou nebezpečné jen pro váš vzhled, ale také pro celkové zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Zabraňte počasí, aby ničilo vaše vlasy

A jak se tedy chránit? V zimě nezapomeňte nosit čepici, v létě zase vsaďte na prodyšný klobouk. A doporučujeme sáhnout také po speciálních ochranných olejích a před odchodem z domu je aplikovat na hotový účes. Pokud k nim navíc několikrát do týdne přidáte i přípravky na podporu růstu vlasů, budete mít opět brzy krásnou a zdravou kštici, za kterou se vaše okolí s radostí otočí.

 

 

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení