Menu

Šedivé vlasy: barvit nebo ne?

Šedivé vlasy: Toto jsou 4 výhody, když je NEBARVÍME. Vlasy procházejí každou dekádu velkou změnou, ať už je to puberta, těhotenství nebo jen přirozený proces stárnutí. Jedním z nejnápadnějších přechodů je, když nám vlasy začnou šedivět. Každý, kdo se ocitl v tomto bodě, zná otázku: Mám nechat vlasy šedivé nebo je mám začít barvit? Máme čtyři důvody, proč vlasy raději nezačínat barvit.

Šedivé vlasy: barvit nebo ne?

Toto jsou 4 výhody, když šedé vlasy nebarvíme:

1. Vaše vlasy zůstanou zdravé

Bez ohledu na to, jak šetrné barvy a procesy barvení se staly, pokud si vlasy nebarvíte, stále zůstávají nejzdravější. Barvení odstraňuje z vlasů ochranné proteiny, umožňuje pronikání chemikálií a změnu jejich barvy. To může vlasy oslabit a způsobit lámavost, suchost a řídnutí. Platí zejména při barvení šedých vlasů, které jsou již citlivější než plně pigmentované vlasy. Pokud tedy necháte vlasy růst v jejich přirozené barvě, určitě zaznamenáte zlepšení ve způsobu, jak vypadají a jaké jsou na dotek, navíc vyžadují méně péče.

Zdravé vlasy

2. Vaše pokožka hlavy bude zdravější

Po obarvení není neobvyklé, že pokožka hlavy svědí. Někdy je to způsobeno chemickou látkou zvanou parafenylendiamin (dráždivá látka a alergen). Pokud se již pro barvení rozhodnete, vyplatí se přejít na rostlinná barviva nebo zkontrolovat složení na obalu. A co samozřejmě zaručeně pomůže: prostě vlasy nebarvit.

Podrážděná pokožka hlavy

3. Ušetříte peníze

Pokud se rozhodnete šedé vlasy nebarvit, můžete každý rok ušetřit spoustu peněz. I když nechodíte každých pár týdnů ke kadeřníkovi, ale barvíte si vlasy doma, stále jsou s tím spojeny nemalé náklady, protože barvené vlasy si žádají speciální pečující produkty. Od šamponu po vlasovou masku, aby byly barvením oslabené vlasy vyživovány a barva zůstala déle krásná. Bez regeneračních produktů se neobejdete.

4. Cítíte se svobodněji

Přílišné barvení šedých vlasů může být opravdu stresující, protože budete muset strávit spoustu času tím, aby byla vybrána vhodná barva a odstín, a vlasy vypadaly dobře.

Po nedlouhé době po barvení, kdy nám začnou prosvítat šedé odrosty zjistíme, že jsme se dostali do neustálého koloběhu barvení, pokud si chceme zachovat upravený vzhled. Čekají nás tedy pravidelné návštěvy kadeřnictví, popř. zapojení rodinných příslušníků do domácího barvení, protože jen málokdo si umí sám vlasy bezchybně nabarvit v zadní části hlavy. Proto je pro nás mnohem svobodnější s barvením nezačínat anebo od něj upustit.

Barvení odrostů

Co ale dělat, když vlasy barvit nechcete, ale s šedivými vlasy se necítíte dobře a máte pocit, že vám přidávají věk? Existuje alternativa k barvení?

Ano existuje ...

Obnovit svou přirozenou barvu šedých vlasů můžete pomocí přípravku GR-7 Professional proti šedinám.
Mezi produkty na šedé vlasy je GR-7 Professional velmi revoluční agent. Receptura založená převážně na bylinných extraktech, stimuluje proces tvorby melaninu. GR-7 proti šedinám účinkuje rychle, první změny v barvě šedých vlasů je možné zpozorovat již po týdnu až dvou aplikace, kdy šedé vlasy začínají měnit barvu a navrací se ke své přirozené barvě.

GR-7 proti šedinám je zcela bezpečný přípravek. Mezinárodní testovací laboratoř EUROFINS účinnost tohoto produktu potvrzuje. Během testů nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky nebo alergické reakce. Aplikační kůra přípravkem GR-7 Professional obvykle trvá zhruba měsíc. Zastavení šedivění a zvrácení tohoto procesu je však odlišné u každého jednotlivce.

Barvení je proto v boji proti šedivým vlasům jen poloviční řešení. Navíc již není nevyhnutelné (pokud s šedinami nejsme smířeni), když jsou na trhu k dispozici produkty, které bojují proti příčině šedivění, jako je to v případě produktu GR-7 Professional.

Co na šedé vlasy

 

 

 

Alternativní příspěvky
Zpět Vytisknout stránku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít